Marta

Marta Czuba – od najmłodszych lat interesowała się muzyką. W wieku 8 lat uczęszczała na spotkania scholii. Częste próby, śpiewanie, obcowanie z muzyką co sobotni weekend spowodowały zachłyśnięcie się muzyką nie tylko sakralną. Wtedy zrozumiała, że chciałaby wiązać przyszłość z muzyką.

W wieku 12 lat dostała się do Państwowej Szkoły muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Jak mówi początki były trudne, ale nie poddawała się. Z czasem pomimo wielu trudności zaczęło sprawiać jej to przyjemność stopniowo doszlifowując swój słuch muzyczny i wrażliwość muzyczną grając na wiolonczeli a później flecie poprzecznym, pianinie i śpiewając w szkolnym chórze.W wieku 16 lat skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia .

Od 2014 roku śpiewa i gra w zespole na gitarze basowej oraz flecie poprzecznym. W 2016 roku obroniła dyplom inżyniera na kierunku: Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Śląskiej. Obecnie studiuję Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach. Uczęszczała również do Prywatnej Szkoły Muzycznej Veno’s Studio w Zabrzu na wydziale wokalistyki estradowej, którą ukończyła na początku 2017 roku. Obecnie pracuję nad swoją pierwszą autorską płytą. Jej motto życiowe to : „Wymagaj od siebie choćby inni od ciebie nie wymagali” .Wiele zawdzięcza swoim rodzicom, którzy zawsze powtarzają, aby nigdy się nie poddawać, dążyć do celu i podejmować ważne decyzje tak, aby później ich nie żałować.