Rafał

Rafał Wójtowicz rozpoczął swoją przygodę z muzyką w szkole podstawowej nr. 1 w Gliwicach, gdzie mając 14 lat założył pierwszy zespół rockowy. W tym zespole grał na perkusji aż do 17 roku życia.

Gdy miał 17 lat, w liceum ogólnokształcącym nr. 4 w Gliwicach dołączył do zespołu Vox Interium jako basista.  Nagrali w sumie razem aż 3 płyty.  Pierwsza była ‘Zymosis Of Souls’, natomiast dopiero ostatnie dwie płyty były z udziałem Rafała – ‘Yearning’ i ‘X-nine’, z czego ‘Yearning’ została wydana w wytwórni holenderskiej ‘New Aeon Media’ w 2004.
Vox Interium zagrało z wieloma gwiazdami sceny metalowej między innymi Vader i Decapitated, Yatering, Sweet Noise, Ilusion i wiele innych.
Później w życiu zaczął uczyć się u Mirka Muzykanta (światowej klasy perkusista) prywatnie przez 2 lata natomiast zrobił przerwa by móc założyć rodzinę.  Ma teraz żonę i dwójkę dzieci, i związku z tym muzyka poszła na drugi plan.  Ale po tym jak już ułożyło się życie rodzinne, poczuł że może znowu zawodowo zajmować muzyką, i założył zespół ‘Gilotyna’ z Maciek Brudkowski (gitara) i Marcinem Zającem (gitara), czego efektem było nagranie płyty ‘Hate Speech’.  Była to jego pierwsza płyta w którym wziął udział jako perkusista, a w międzyczasie też grał z zespołem ‘With’ jako perkusista, grając wiele koncertów.
Od roku 2017 udało Rafałowi się dostać na warsztaty z Mirkiem Muzykantem i kontynuuje swój rozwój muzyczny z nim.
„Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do grania imprez typu wesela,” mówi Rafał, „…ale po tym jak odpadł perkusista i namówili mnie bym dołączył, spróbowałem i mi się spodobało, ponieważ jest to granie na żywo.  Dla mnie jako muzyk, zawsze było to ważne, i nigdy dogrywanie czegoś czy udawanie nie było dla mnie dobre.  Z racji takiej że gramy w zespole Inowacja na żywo, bardzo rozwijam się grając inne gatunki muzyczne, i jestem bardzo zadowolony.”